Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Šiestaci na výlete

Dočkali sme sa! Deň vytúženého triedneho výletu je tu, hurá 😊 Pred školou nás čakal autobus a v ňom samozrejme náš milý pán šofér.

            Cesta viedla do Trlenskej doliny – pri Ružomberku. Pod kopcom nás čakal VIP taxi😊, ktorý nás odviezol priamo pred ubytovňu. A tá patrila len nám.  Z diaľky už rozvoniaval kotlíkový guláš, hladné brušká sa už nevedeli dočkať.

            Nádherná príroda a okolie nás veru nesklamalo! Žiaci sa s nadšením rozbehli do izieb a chlapci využili voľnú plochu na športové hry. Večer sme zakončili opekačkou a premietaním rozprávky na plátno.

            Síce sa v prvú noc ťažko zaspávalo, no ráno už poctivo „buntošili“, pretože pred nami bol celodenný výlet, na ktorý sme sa všetci veľmi tešili. V sprievode vtáčikov sme sa dostali do malebnej a rozprávkovej dedinky Vlkolínec, ktorá je od roku 1993 zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Navštívili sme Roľnícky dom, Kostol navštívenia Panny Márie, Dom Unesco.

            Ani sme sa nenazdali a ocitli sme sa na Maline Brde, odkiaľ sme sa cestičkou dostali až do Hrabovskej doliny, kde sme mali zaslúžený spoločný obed. Posilnení a oddýchnutí sme si sadli k vodnej nádrži Hrabovo a odvážni si aj trošku zaplávali. Nevynechali sme ani Tarzaniu a Zipline, išlo im to všetkým skutočne výborne!

            Večer sme sa odviezli späť do Trlenskej doliny, kde nám naša pani učiteľka Zuzka Lachová na večeru napiekla výborné palacinky, mňam 😊 Tie im opäť naštartovali energiu, hrali sme futbal, volejbal, tancovalo sa, rozprávalo…

            Večer sme sa na chvíľu stíšili a každému sme napísali odkaz, v čom je výnimočný. Pre mnohých to, verím, ostane milou spomienkou na tieto krásne dni.

            V deň odchodu som pocítila smútok, pretože nikomu sa nechcelo ísť domov. No v srdci ma zahrialo neskutočné šťastie, že všetko dopadlo podľa našich predstáv.

            Všetkých mojich žiakov by som chcela pochváliť za výborné správanie počas celého výletu, ochotu pomôcť v každej chvíli a poďakovať za úsmevy a zábavu, ktorá nás všetkých sprevádzala počas celého výletu. Boli ste moji úžasní „parťáci“ 😊

            A jedno veľké ĎAKUJEM patrí našej pani učiteľke Zuzke, ktorá sa postarala o skvelú náladu. Pretože…Ona to jednoducho vie! 😊

Šiestaci moji, ste úžasní!!!