Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Púť cirkevných škôl Bratislavskej arcidiecézy do Šaštína

 

Dňa 20. septembra 2023 sme sa s  našimi žiakmi piateho, šiesteho a siedmeho ročníka zúčastnili púte cirkevných škôl v Šaštíne. Pri Sedembolestnej Panne Márii sme spoločne vyprosili milosti pre všetkých našich žiakov a pedagógov na nasledujúci školský rok 2023/2024.

Svätú omšu celebroval pomocný biskup Jozef Haľko. V kázni pripomenul dôležitosť malého daru, cez symbol srdca nás povzbudil v konaní dobra a pripomenul „WiFi signál“. No nemal na mysli ten internetový, ktorý nemusí vždy fungovať. Pripomenul nám signál s Bohom, ktorý nás nezradí nikdy! Pretože ON je pripojený stále…Aj keď sa náhodou niekedy stratíme, ON si nás vždy nájde!

Žiaci našej školy dostali vzácny dar, pretože mohli priniesť obetné dary k oltáru – víno, hrozno, chlieb, písacie potreby. Celá svätá omša sa niesla v znení krásnych mládežníckych piesní, ktoré dotvárali atmosféru, pretože púť bola tradične zameraná práve im – žiakom, študentom, riaditeľom, pedagógom cirkevných škôl.

Na záver nám pomocný biskup Jozef Haľko prirovnal všednosť a zároveň veľkosť každého jedného dňa k slnečnici, ktorá sa celý deň otáča k slnku a na konci dňa sa obráti k východu, pretože čaká príchod nového dňa 😊