Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Prvá pomoc

 

       Asi každý z nás pozná zábery z televízie, keď sa človek pokúša zachrániť život toho druhého pomocou resuscitácie. Zložité slovo, na obrazovke to vyzerá jednoducho, ale v hlave víri otázka: Dokázal by som to aj ja? Nuž a s tým nám prišla pomôcť pani Zemanová. Žiakom tretieho, štvrtého a piateho ročníka prišla porozprávať, ako treba postupovať, čo robiť a akým chybám sa vyhnúť. A neprišla sama. Priniesla aj „Anču“, ktorú vlani naši žiaci druhého stupňa premenovali na „Jura“ ☺

Každý žiak si vyskúšal, ako správne poskytnúť prvú pomoc. Následne si jeden na druhom vyskúšali stabilizačnú polohu. Obe činnosti žiakov zaujali a prekvapili. Pri masáži srdca zistili, že to vôbec nie je jednoduché a vydržať niekoľko minút, či desiatok minút si vyžaduje poriadnu kondičku. A tiež prekvapilo, že aj dieťa bez väčších problémov vie dať to stabilizačnej polohy dospelého človeka.

            Ďakujeme pani Zemanovej, za jej zaujímavé rozprávanie a možnosť si prakticky vyskúšať, ako postupovať pri záchrane života.