Knižnica Bielopolicová

Dobrý deň. Ešte sa nepoznáme, preto dovoľte, aby som sa Vám predstavila. Som biela policová skriňa a nachádzam sa na poschodí pred schodmi vedúcimi ku knižnici a na toalety.

Mám pre Vás ponuku mojich služieb. Na mojich poličkách nájdete rôzne knihy. Ak Vás zaujmú, nebojte sa ich vytiahnuť a prelistovať. Ak Vás kniha zaujme ešte viac, pokojne si ju zoberte do triedy a počas prestávky (prosím, nie cez hodinu pod lavicou, nerada by som nahnevala pani učiteľky – ďakujem za pochopenie☺) si ju čítajte. Ak Vás poriadne chytí a neviete sa od nej odtrhnúť, požičajte si ju domov. Po prečítaní ju vráťte na moje poličky.

Môže sa však stať, že niektorá kniha Vám tak učaruje, že by ste si ju radi nechali. Prosím, nech sa páči, ale bolo by fajn, keby ste na oplátku priniesli inú knihu, ktorá Vám doma nebude chýbať. A nemusí byť len jedna. No platí tu pár pravidiel:

– knihu, ktorú prinesieš a položíš do poličky, nemusíš už dostať späť, preto to urob iba so súhlasom rodičov

– kniha, ktorú prinesieš má byť vhodná pre vekovú kategóriu našich žiakov a má zodpovedať morálnym hodnotám našej školy

Teším sa na Vaše návštevy a dúfam, že knihy sa stanú Vašimi sprievodcami voľných chvíľ nie len cez prestávky.

Vaša Knižnica Bielopolicová ☺