Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Karneval

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde…. Tak na tú posledne menovanú udalosť sa ešte musíme pripraviť. No kým sa začne pôstne obdobie, je tu čas na zábavy, šantenie a teda aj na školský karneval. Tento rok bol 10. februára.

Dobrý karneval je ako dobrá torta. Najprv si treba pripraviť kvalitné suroviny. Tými bol výber hudby a hier. To sa potom zmiešalo s humorom, trochou chaosu, štipkou problémov a pospájalo dobrou náladou. Celé sa to pieklo v krásne vyzdobenej telocvični pod dohľadom skúsených pekárok – pani učiteliek. A chcete vedieť, ako bola naša „torta“ ozdobená? No predsa krásnymi maskami. Najprv sme aj rozmýšľali, že vyhlásime súťaž o najkrajšiu masku, no nedalo sa. Telocvičňa bola plná detí v nádherných kostýmoch. Niektoré požičané, iné doma robené. Boli tu osvedčené masky (princovia, kovboji, víly, princezné…), no aj niekoľko „nových“ (Marcus Aurelius, Hercule Poirot, Mimi a Líza, cyklista s bicyklom, kaktus …). Naozaj sme sa nevedeli rozhodnúť a tak sa súťaž o najkrajšiu masku nekonala.

Nemusíte byť však smutní. Tento karneval mal svojich víťazov. Bol ním každý, kto sa s nami vytancoval, vybláznil a prežil krásny čas so svojimi kamarátmi. Už teraz sa teším, ako o rok budeme piecť ďalšiu karnevalovú tortu J