Európske Vianoce 2023

Všetci žiaci našej školy spoločne prešli krásnou zimnou prechádzkou vianočnej hudby a zvykov rôznych európskych národov.

Spev striedal pútavý slovný prejav, v ktorom sme sa dozvedeli zaujímavosti z histórie najznámejších vianočných piesní. A nielen tých! Už budeme vedieť aj to, aké dobroty budú zdobiť stoly v niektorých európskych krajinách počas najkrajších sviatkov v roku.

Spoločne sme si zaspievali naše krásne slovenské koledy a nechýbala ani tá najznámejšia – Tichá noc, svätá noc. Vypočuli sme si ju v origináli – s gitarou a v dvojspeve.

Na záver našej spoločnej vianočnej prechádzky by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať mladým profesionálnym umelcom Konzervatória a VŠMU v Bratislave za spestrenie predvianočnej atmosféry.

Veríme, že budúci rok sa opäť stretneme!