Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Dlhodobé projekty na škole

 

Máme za sebou štvrťrok chodenia do školy a učenia sa (dúfam, že u všetkých žiakoch ☺). Je to celkom vhodný čas aj na priblíženie projektov, do ktorých je škola zapojená (aj) tento rok.

            Stabilný projekt je Školský program v rámci ktorého deti dostávajú cca raz za dva týždne ovocie. Najčastejšie to bývajú jablká a hrušky, ale aj sezónne ovocie ako slivky, ríbezle, jahody, čučoriedky. Ovocie dostávajú cez prestávku a medzi žiakmi sa nájdu milovníci ovocia (alebo zábudlivci desiat J) ale aj žiaci, ktorí sa vitamínom snažia vyhnúť ☺. Okrem samotného ovocia si žiaci neraz pochutnávajú aj na kvalitných ovocných šťavách.

            Ďalším už viacročným projektom sú Tréneri v škole, ktorý podporuje telesnú výchovu na prvom stupni. Počas jednej hodiny telesnej výchovy týždenne je na hodine, okrem pani učiteľky, aj tréner či trénerka, ktorí vedú hodinu. Pestrá škála pohybových hier pod vedením trénerov z rôznych športových oblastí (napr. atletika či gymnastika) rozvíja priestorovú orientáciu, rýchlosť, spoluprácu a v neposlednom rade prináša veľa radosti z pohybu.

            Od septembra na chodbe na prízemí svieti Brejky automat. V ňom žiaci nájdu mlieko (aj bezlaktózové), kakao, karamelové či vanilkové mlieko, Dobrú vodu, džús, cereálie či výživu. Karty, ktoré dostali, im vydajú jedno mlieko (neochutené) denne bezplatne a ostatné podľa výšky kreditu a zadaných rodičovských limitov. Musím povedať, že automat je obiehaný každú prestávku ☺

            Najnovší projekt je Nordic Walking do škôl. Je určený žiakom druhého, tretieho a štvrtého ročníka. Raz mesačne na hodine telesnej výchovy, pod vedením kvalifikovaného trénera a za prítomnosti pani učiteľky, sa budú žiaci učiť aktívnu chôdzu. Cez aktivity s paličkami (dostanú ich na hodinách) budú rozvíjať správne držanie tela a správny spôsob chôdze. Takýchto hodín budú mať 6 rozložených počas celého školského roka.

            Chcete vedieť viac o tom, ako projekty fungujú? Opýtajte sa nás alebo sa spýtajte vašich detí ☺