Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Ako sme hrali divadlo alebo Prázdniny na ostrove Kurekuredut

Pre deti je prirodzené „hrať sa“ na rozprávky. V materskej škole je to ich najbežnejší spôsob spoznávania sveta a reality. Deťom prináša väčší zážitok, keď sa do deja môžu zapojiť a zažiť tému, ktorú príbeh ponúka na vlastnej koži. Vstúpia do príbehu a konajú v ňom za postavu alebo samé za seba. Metódy dramatickej výchovy im spoločne umožnia vstúpiť do príbehu a skúmať ho zvnútra. Takýto dobrodružný príbeh si deti z MŠ Jána Pavla II. zahrali spolu s Pipi Dlhou Pančuchou v podaní dievčat z dramacentra EDUdrama. Vymysleli tie najlepšie „vymýšľance,“ vykonali hrdinské činy. Spolu  prebrázdili  nebezpečné oceány a dostali sa na ostrov Kurekuredut, kde domorodci jedia radšej banány a kokosové orechy a deti hrajú guľky s perlami. Zažili, aké je to bývať v jaskyni, čo sa môže stať, keď dospelí musia na chvíľu odísť z ostrova . Spýtajte sa detí, keď ich stretnete, či sa im podarilo poraziť zlých pirátov a ako to všetko dopadlo. Týmto by sme sa chceli poďakovať EDUdrame za krásny a obohacujúci zážitok, ktorý sme spolu s nimi mohli zažiť.