Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

V jablkovom sade

 

Bolo raz jabĺčko krásne… a rástlo v sade pri Dunajskej Lužnej. Malo niekoľko odrôd, ktoré sa líšili farbou a chuťou. Niektoré mohli ochutnať žiaci prvého stupňa, ktorých sem prilákala vôňa jabĺčok. Kyslejšie i sladšie odrody si našli svojich fanúšikov. A nie len to. Žiaci sa dozvedeli, aké nástrahy striehnu na jabĺčka počas roka (jarné mrazíky, ktoré môžu spáliť kvety, obaľovač jablčný, ktorý má na svedomí červivé jabĺčka či krúpy, ktoré ich môžu obiť). Šikovní sadári im však povedali, ako si s týmito problémami vedia poradiť (vykurovacie sviečky, pasce na obaľovača či siete proti krúpam). A tiež sme sa dozvedeli, že najviac vitamínov sa v jabĺčkach nachádza v šupke a tesne pod ňou.

            A ktorá odroda najviac chutila? Nuž tá, z ktorej po dve jabĺčka sa ušli každému z nás – odroda Evelin. Dobrú chuť ☺