Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

V bábkovom divadle

 

…marionetové, javajkové, maňuškové. Tieto prívlastky patria jednoznačne bábkovému divadlu.  Naši piataci sa aspoň na chvíľu vžili do role bábkoherca a ich úloha nebola vôbec jednoduchá.

Rozdelili sa do šiestich skupín a nasledovalo delenie úloh. Zistila som, že s tým nemajú najmenší problém 😊 Vytvorili si scenár, vlastnoručne zhotovili bábky, dokonca aj kulisy a vyzerali naozaj krásne!

Spoločnosť nám okrem našich šikovných bábkohercov robili zvieratká od výmyslu sveta, ponožková sardinka i Kráska a zviera.  Pozreli  sme si divadielko o lišiakovi, ktorý sa vydal za dobrodružstvom, dve sovičky nám ukázali silu priateľstva, v modernom šate sa nám predviedla Kráska a zviera, poučenie sme hľadali v bájke O hadovi a pilníku a spoločnosť nám robil i zatúlaný tučniačik.

No a na čom sa zhodli viacerí?

Jednoznačne na tom, že hovoriť text a manipulovať s bábkami nie je vôbec jednoduché. Veď si prečítajte názory niektorých žiakov.

„Páčilo sa mi, že sme spolupracovali a nehádali sa. Už viem, aké ťažké je hovoriť text a manipulovať s bábkou. Mám obrovský rešpekt voči bábkohercom. Bolo to super!“

Alex Schiller

„Veľmi sa mi to páčilo. Trocha ma to vrátilo do detstva. Zistil som, aké je to ťažké.“

Juraj Svitek

„Je to omnoho ťažšie ako som si myslela. Držať bábku a hovoriť text naozaj nie je jednoduché.“

Adelka Chrenková