Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Uvítanie sv. otca

Slovenskom prebehla správa – Svätý Otec príde na Slovensko. Potom prišiel mail, že naša škola – ZŠ s MŠ sv. Jána Pavla II. dostala možnosť byť na letisku pri jeho príchode. Túto úžasnú možnosť využilo veľa rodín žiakov našej školy.

Príchod na letisko, čakanie v odletovej hale a potom viac ako hodina v sektore priamo na pristávacej dráhe. No to už pristávalo lietadlo so Svätým Otcom na palube. Radostné výkriky, záber za záberom a na záver trochu sklamanie, že nás neprišiel pozdraviť tak akosi osobne. No treba si uvedomiť, že cieľom nie je mať super záber s pápežom. Jeho výzor nie je až tak dôležitý. Teraz potrebujeme poriadne otvoriť uši srdca, aby jeho slová padli na úrodnú pôdu. Aby sme ho pozorne počúvali, premýšľali nad tým, čo to znamená pre môj život a potom to aj naozaj žili. Iba tak jeho návšteva neskončí ako ďalší záber v rodinnom albume, ale ako obnova našich životov.

Prajem nám, aby závan sviežeho vetra, ktorý sprevádzal pristávanie lietadla so Svätým Otcom, bol predzvesťou Ducha Svätého, ktorý zavanie v našich srdciach.