Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Účelové cvičenie trochu inak

 

 

Namiesto jednej trasy – päť trás…

Namiesto jednej triedy – zmiešaná zostava…

Tento rok sa žiaci 2. stupňa mohli sami rozhodnúť, kam pôjdu. A veru, bolo si z čoho vyberať.

Milovníci špekačiek a slaninky nezaváhali ani na chvíľu a zvolili si prvú trasu spojenú s opekačkou už spomínaných maškŕt. Veľká pochvala ôsmakom, ktorí sa postarali o založenie ohňa, pretože naši hladoši sa už nevedeli dočkať, kedy nasýtia svoje brušká. A aby sme veľmi nepribrali, ide predsa leto, zahrali sme si všetci spoločne futbal, po ktorom sme pokračovali v turistike a v hľadaní zabudnutého Písaného kameňa. Našli sme ho! A opäť sme sa naučili niečo nové z histórie a pokračovali sme v príjemnej prechádzke do Marianky.

Druhá skupina putovala Račianskou dolinou cez Malú Baňu, pozorovateľňu na Vypálenisku, Bielym krížom, Pustým kostolíkom a späť cez JuRaVu do školy. Trasa bola primerane náročná s témou orientácia v priestore a prácou s mapou.

Tretia skupina sa rozhodla spoznať krásy Bratislavy trochu bližšie. V Starom Meste objavili kúsok prírody v Horskom parku, odtiaľ pokračovali na Slavín, kde sa mohli pokochať výhľadom na celú Bratislavu. Zo Slavína sa uličkami Starého Mesta vybrali na Bratislavský hrad, kde si v jeho záhradách oddýchli a načerpali silu na spiatočnú cestu.

Predposledná trasa smerovala na krásne miesta – hrad Devín a Sandberg. Počas prehliadky hradu si zopakovali vedomosti z dejepisu a geografie. Dozvedeli sa, čo bol hypokaust, alebo kto to bol kastelán. Deň zakončili návštevou paleontologického náleziska Sandberg.

Posledná skupina sa za históriou vybrala za neďaleké hranice. Navštívili Schloss Hof, kde na nich už čakala sprievodkyňa. Dozvedeli sa mnoho zaujímavostí z histórie zámku a jeho majiteloch. Novinkou pre mnohých bola informácia, že zámok slúžil ako letné sídlo M. Terézie a jej početnej rodine. Na záver prehliadky mali deti kvíz, po ktorom sa presunuli do záhradného bludiska, kde mali žiaci voľný čas na hry, zábavu a oddych.

No a čo na záver?

Len toľko, že počas tohto krásneho dňa si žiaci utužili priateľstvá, zažili veľa zábavných príhod a tešili sa z množstva krásnych zážitkov 🙂