Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Sviatok sv. Mikuláša

„Na sv. Mikuláša neučí sa, neskúša saJ“

…a veru sme to aj dodržali. Najmä tým najmenším už od rána svietili očká a nedočkavo čakali na sv. Mikuláša. Zaspievali, zarecitovali a anjeliky ich obdarovali sladkými balíčkami.

V tento deň k nám zavítal aj vzácny hosť, pán Martin Hunčár, ktorý je spisovateľom a už niekoľko rokov   robí v bratislavských školách besedy na zaujímavé témy.

Záleží mu na dnešných mladých ľuďoch. A ako hovorí samotný pán Martin Hunčár: „chce, aby sa deti zdravo rozvíjali, neboli prilepené k mobilom, vážili si učiteľov a rodičov, nehanbili sa za vieru v Boha…“

Mladší žiaci absolvovali prednášku pod názvom Tvorivosť naša každodenná, v ktorej ich povzbudzoval k tvorivosti, zahrali sa na básnikov, hercov, maliarov…

Starší žiaci si vypočuli prednášku Holokaust a Zdravý životný štýl, ktorá bola veľmi zaujímavá. Povzbudzoval žiakov k pohybu a k zdravej strave. A nebolo to len také „teoretické rozprávanie“. Pán Hunčár je sám aktívnym športovcom a zabehol už viacero maratónov. Radil im, aby si vybrali šport, ktorý ich baví, zdravo sa stravovali, vymenili nezdravé jedlá za ovocie a zeleninu.

Na záver im ukázal aj pár jednoduchých cvikov a predstavil im svoje knižky, ktoré mnohých natoľko zaujali, že si ich rovno aj kúpili.