Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Sviatok patróna našej školy

 

V každej rodine si ľudia pripomínajú dni, ktoré sú pre nich dôležité – narodeniny, meniny a rôzne výročia. Aj naša školská rodina si osobitným spôsobom pripomína sviatok svojho patróna, svätého pápeža Jána Pavla II.

         Už sa stalo zvykom, že sa v predvečer sviatku v škole stretnú rodičia, žiaci a učitelia na spoločnom popoludní. Keďže tento rok sviatok pripadol na víkend, dňom spoločne stráveného času sme zvolili stredu.

         Prípravy prebiehali, samozrejme, skôr a námaha sa vyplatila. V deň D si žiaci a ich rodičia mohli vybrať z viacerých aktivít. Tí neposednejší sa určite potešili telocvični a prekážkovým dráham. Keďže vyšlo ešte aj ukážkové počasie, na školskom dvore sa rozpútal futbal. Aj tvoriví ľudia si prišli na svoje. Mohli si vytvoriť svojho dreveného panáčika – magnetku, vyzdobiť sviečku či hrnček, vyrobiť kľúčenku alebo náramok.

Nezabudlo sa ani na občerstvenie. Pani učiteľky napiekli koláče a pripravili aj slané pochúťky. Tento rok však „občerstvovacia“ miestnosť nebola tak hojne navštevovaná ako po iné roky. Konkurovali jej pani učiteľky, ktoré piekli palacinky a deti si ich mohli dochutiť a ozdobiť podľa svojej momentálnej nálady J No a ďalší deň mali žiaci program so svojimi triednymi pani učiteľkami.

Do MŠ v tento deň opäť zavítali bábkoherci s divadelným predstavením „Pozor, bodkovaný pes!“ Veľmi pútavý príbeh o pravom priateľstve deti vtiahol, zaujal, pobavil a tiež poučil, že mať pravého priateľa je cennejšie ako čokoľvek iné.

Tí mladší si zahrali spoločenské hry a zahrali si krásne divadielko.

Piataci, šiestaci, siedmaci navštívili multifunkčné zábavné centrum Team Up. Žiaci dostali rýchle pokyny, rozdelili sa do skupín a s nadšením sa rozbehli plniť úlohy, ktoré sú kombináciou športovej a vedomostnej aktivity. Každé družstvo dalo do hry všetky sily a súťažili v plnom nasadení. Určite sa tam ešte vrátime, pretože HRA V PEVNOSTI sa všetkým veľmi páčila.

8.A sa vybrala do galérie Multium, kde aj v malých priestoroch zakúsili pocit nekonečna. „Utáborili“ sa v miestnosti plnej optických klamov, odtiaľ postupne navštívili šesť miestností so zrkadlami a svetielkami. A užili si aj chvíľu voľna v centre Bratislavy.

No a deviataci sa rozhodli „oprášiť“ svoje korčule. Odvahu nabrali aj tí, ktorí na korčuliach stáli prvýkrát. A popasovali sa s tým statočne!

         Oslavy patria aj ku školskému životu. Dúfam len, že v záplave radosti a neučenia sa, žiaci nezabudnú, komu vďačia za túto oslavu. Nech sú život a slová  sv. Jána Pavla II. pre nás povzbudením do našich životov. Napríklad aj jeho „Nebojte sa“, ktoré adresoval Slovákom práve na vajnorskom letisku.