Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie

 

Dňa 8.12. sme spoločne slávili sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie v našom kostolíku. Pán farár nám vysvetlil, aká dôležitá je modlitba pre našu dušu. Prirovnal ju k vode – tak ako telo nevyhnune potrebuje vodu, modlitba „okysličuje“ našu dušu.

Vyučovanie bolo v tento deň zrušené 🙂 Preto sme po sv. omši mohli naďalej duchovne „rásť“. Kňazi si pre nás pripravili duchovnú obnovu, pretože nielen naše domy, ale aj naše duše by mali byť krásne čisté a pripravené na príchod Ježiška.

Piaty a šiesty ročník pred školou už čakal autobus a usmiaty pán šofér. Vianočnú atmosféru si tieto dva ročníky spestrili výletom do rakúskeho zámku Schloss Hof. Vianočné trhy v nás vyvolali skutočnú vianočnú náladu. Ponúkli nám veľa možností, ako zažiť advent v znamení umeleckých remesiel, tradičných vianočných dobrôt a kreatívnych aktivít v ateliéri. Žiaci si v dielničke vytvorili krásnu vianočnú ozdobu podľa svojho gusta a výberu. Prekrásna atmosféra barokového komplexu Schloss Hof nám pohladila dušu a potešila chuťové bunky.

Všetkých žiakov chválime za vzorné správanie a dúfame, že si ten svoj výrobok odložia do izbičky a budú spomínať na tento krásny výlet plný vianočného kúzla.