Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Spoločné popoludnie

21.10. 2019 – v predvečer sviatku nášho patróna školy – sv. Jána Pavla II. Sa telocvičňa zaplnila rodičmi, deťmi a učiteľmi. Za organizátorov – rodičovské spoločenstvo a vedenie školy – musím povedať, že nás ich počet príjemne prekvapil.

Škôlkari a mladší žiaci sa vybláznili na prekážkových dráhach a tí starší si potrápili hlavy pri upravenej verzii hry Aktivity (nakresliť zoologickú záhradu či očný kútik alebo zahrať polievkovú lyžicu, vajíčko a očné kvapky pred takým publikom nie je len tak). Neskôr prišlo na rad iné premýšľanie a zapojili sa ďalšie svaly. Nastala vybíjaná – rodičia + učitelia verzus žiaci. Bolo zaujímavé, ako sa počiatočný ostych žiakov premenil na skutočný zápal vybiť svojho ocka či mamu, prípadne učiteľku. A tiež boli nezabudnuteľní rodičia, ktorí aj napriek zápalu sa zháčili, keď mali vybiť svoje dieťa.

Výsledky ktorýchkoľvek súťaží nie sú dôležité (mimochodom – Aktivity vyhrali deti a vybíjanú 2x rodičia a 1x deti J). Skutočnými víťazmi boli tí, ktorí si spoločný čas užili a pri tom rozdávali radosť. Dovolím si tvrdiť, že víťazmi boli všetci. Už teraz sa teším na ďalšie spoločné akcie.