Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Školský výlet s piatakmi a šiestakmi :-)

Konečne sme sa dočkali!

Školský výlet piatakov a šiestakov – smer Skalica. A ako by to bolo, keby sme sa nezastavili u Havlíkú a neochutnali ich tradičný skalický Trdelník? S úsmevom na tvári nás už čakali manželia, ktorí nás zaviedli priamo k nim do dvora. Porozprávali nám o ich rodinnej tradícii – pečení trdelníka, ktorý je známy nielen v Európe, ale aj v ďalekej Amerike. Dozvedeli sme sa, že sa pečie na bukovom dreve zásadne ručne. Aby naši žiaci neboli o nič ukrátení, mali možnosť aj oni pripraviť pravý skalický trdelník. Nebolo to vôbec jednoduché!

A keby ste cítili tú krásnu vôňu, ktorá sa šírila všade navôkol. Čerstvo upečený, posypaný orieškami, vychladený a nakoniec pocukrovaný, mňam 🙂 Vtedy sme si opäť uvedomili, aké dôležité a vzácne je rozvíjanie rodinnej tradície. Niečo, čo tu ostane a bude pamiatkou pre ďalšie generácie!

Po gurmánskom zážitku nás pán šofér odviezol do neďalekej Tarzánie, kde si milovníci adrenalínu prišli na svoje. Na začiatku všetci dostali pokyny, podpísali papier o bezpečnosti a išli do toho! Niektorí boli veľmi odvážni, bez zaváhania prešli celý okruh. Klobúk dole pred tými, ktorí sa veľmi báli, no napriek tomu to aspoň skúsili. No a tí, ktorí stoja radšej pevnou nohou na zemi, stavili na istotu a pochutnali si na obľúbenom jedle detí – na hranolkách 🙂

Brušká plné, adrenalínu tiež bolo dosť, tak šup do autobusu. No a čo dodať na záver? Len toľko, že vďaka vzornému správaniu všetkých žiakov sme spoločne zažili krásny deň plný nezabudnuteľných zážitkov 🙂