Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Škola v prírode

 

Čo znamená ŠvP? Mohlo by to byť: špunti v príbehu

                                                                           šašo v pralese

                                                                           šiška v plechovke

            Nie! J Väčšine je jasné, že sa jedná o školu v prírode. Tento rok sme do nej išli s tretiakmi a štvrtákmi. A nešli sme hoci kam! My sme sa vybrali rovno do jediného detského kráľovstva, ktoré sa dočasne usídlilo na Donovaloch.

            Ku kráľovstvu patrí kráľ a kráľovná, ale aj dvorania a kráľovské remeslá. A tie si deti užili! Vozenie na koníkovi, hádzanie šipiek, strieľanie z luku, futbal, výroba papierových kvetov, pingpong a výroba šperkov z korálikov. Do toho divadielka v Habakukoch a nákup v obchode „kurník šopa senter“, hra na medveďa (stala sa našou hrou číslo 1 – vďaka za ňu, Emilka J), tancovanie na chodbe, upratovanie izieb (žiaľ, toto sa veľmi nedarilo J) a tiež učenie (však štvrtáci?) vypĺňali každú časť dňa. No a večer niektorí mali možnosť pomaľovať pani učiteľky Moniku a Emilku, vyskúšať si svoj odhad a šikovnosť v typovačke či vyskákať sa pri veselých tancoch.

            Naša družina „Vajnorské medvede“ sa hrdo a úspešne zhostila všetkých úloh. Takže ŠvP by sme mohli vysvetliť aj ako „šikovné vymýšľavé potvorky“ ☺