Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Oslávili sme Deň Jána Pavla II.

 

Úsmev takmer všetkým deťom, aj učiteľom 😊 vyčarila pani riaditeľka. V tento veľký deň zrušila vyučovanie a nastal deň s rozprávkou, vesmírom a pokusmi.

Žiaci prvého stupňa strávili deň v kine. Pozreli si pekné filmové predstavenie s názvom Princezná Rebelka. Príbeh bol o malej sirote Mii, ktorá žila so svojimi tromi lasičkami na ulici. Jedného dňa sa Mii podarí obliecť krásne šaty a tým sa začala jej bláznivá výprava za záchranou kráľovstva. Deti mali veľkú radosť z tejto krásnej akcie, nakoľko celé kino patrilo len im.

Žiaci piateho a šiesteho ročníka so zvedavosťou cestovali na výstavu o najväčšom dobrodružstve ľudstva – Cosmos Discovery Incheba Expo Bratislava. Čakali tu na nás exponáty, ktoré mapujú vývoj kozmických letov, informácie o plánovaných misiách… A povieme vám, bolo sa na čo pozerať. Spočiatku sme nevedeli, kam sa máme pozrieť. Oči nám „pobehovali“ zo strany na stranu. Veľmi nás zaujali osobné predmety 1. slovenského kozmonauta Ivana Bellu, ruský Sputnik, príbeh J. Gagarina – prvého človeka v kozme. Žiaci sa s nadšením vybrali do kozmických lodí, kde ich mohli preskúmať zvnútra. A záver bol pre adrenalínových nadšencov čerešničkou na torte. Pripravený bol Cosmoscamp, kde si tí najodvážnejší mohli vyskúšať, ako prebieha výcvik kozmonautov. Všetkých žiakov chválime za slušné správanie a už teraz sa tešíme na ďalšie dobrodružné výjazdy.

Žiaci 8. a 9. ročníka navštívili zážitkové vedecké centrum Aurelium. Na začiatku ich čakala laserová šou a po nej sa pustili do objavovania úskalí vedy a techniky. Vo Faradayovej klietke videli blesky a presvedčili sa, že vďaka Teslovej cievke je možné skomponovať hudbu. Sami si mohli vyskúšať najzaujímavejšie javy v oblasti fyziky, chémie či biológie, a tak prísť na to, ako daná vec funguje. Zistili, že centrum vedy je miesto, kde sa prelína zábava s učením.