Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Náš školský parlament

Môžem byť predsedom v škole? Môžeš 🙂 V tej našej určite áno. Naša pani riaditeľka mala výborný nápad. Založenie školského parlamentu bolo spočiatku len myšlienkou, ktorú sa jej aj vďaka našim šikovným žiakom podarilo uskutočniť. Ak ste zvedaví, čo je úlohou takého predsedu, tu je odpoveď.

V každej triede sa uskutočnili voľby a nič sme veru nenechali na náhodu. V prípade absencie si volili aj zástupcu, podpredsedu. Stretnutia sa uskutočňujú s pani riaditeľkou každý mesiac. Keďže predseda zastupuje svoju triedu, každý mal zodpovedne zapísané postrehy spolužiakov, čo by si priali zmeniť, zlepšiť…

Prezradím vám, že podľa slov pani riaditeľky prebehlo prvé stretnutie nad jej očakávanie. Žiaci s nadšením komunikovali a boli zodpovedne pripravení, čomu sa nesmierne potešila. Mala veľkú radosť aj z toho, že parlament zastupujú aj naši najmladší prváčikovia.

No a my pevne veríme a držíme palce, aby im entuziazmus vydržal čo najdlhšie a aby sa nám ich návrhy podarilo postupne zrealizovať.

Postupne…Tak ako sa pani riaditeľke podarilo zrekonštruovanie školského dvora. Veď uznajte sami, nevyzerá krásne? Žiaci tam chodia veľmi radi a veríme, že si to budú aj vážiť a udržiavať si ho.