Mestečko povolaní

Dnes 2.3.2017 nám počasie síce neprialo, ale nám to vôbec neprekážalo. Smer – Bory Mall, no cieľom neboli nákupy v obchodnom centre, ale návšteva „Prvého detského mesta povolaní.“ Cesta bola veľmi pohodlná, pretože pred školou náš čakal autobus a pán šofér nás odviezol priamo na miesto.

V „mestečku“ nás už čakali animátorky, ktoré nás milo privítali a hneď si žiakov rozdelili do skupín. Na začiatku vypĺňali test, ktorý ich mal nasmerovať k tomu, na aké povolanie by sa hodili. Obkreslili si svoje ruky na papier, nastala chvíľočka sebakritiky a následne do nich písali svoje dobré i zlé vlastnosti. A musím povedať, že im to išlo naozaj veľmi dobreJ Neskôr si na chrbát nalepili papier a ostatní im písali, aké vlastnosti sú pre toho konkrétneho žiaka/žiačku typické. Takže sa hodnotili aj navzájom. V rámci vzdelávacej expozície mali žiaci možnosť spoznať aj rôzne formy uplatnenia v pracovnom svete dospelých.

V „mestečku“ sa nachádza niekoľko samostatných domčekov, v ktorých sa deti môžu stať predavačmi, poštármi, lekármi, kaderníkmi, automechanikmi, pracovníkmi banky…

Žiaci sa tu môžu oboznámiť s jednotlivými povolaniami, lepšie pochopiť reálny svet dospelých a cieľom je aj podporiť ich záujem o stredné odborné školy.

Na záver sme poďakovali animátorkám, ktoré našich siedmakov a ôsmakov pochválili za vzorné správanie, čo nás samozrejme veľmi potešilo. My ich samozrejme chválime tiež! J