Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Klop, klop, klop…

Nech sa páči, poďte ďalej, tento zvuk neznamená len klopanie na dvere triedy, ale aj klopkanie paličiek a prácu šikovných ručičiek, ktoré sa  už kmitajú a svoje práce vytvárajú v krúžku „Paličkovanej čipky“ so šiestimi trpezlivými deťmi Ninkou, Nelkou, Lenkou, Svetlankou, Jakubom a Maxom.

Začiatok bol ťažký, valec, paličky namotať, preložiť, prekrížiť, osnovný pár – vodiaci pár, pár za špendlík a podobné divné odborné slová pri paličkovaní – hotová prvá maturita! Od februára sme sa to naučili chápať, čo to  všetko  znamená a teraz je to už úplne vynikajúce, je to vidieť na našich prácach.

Tieto tajomstvá paličkovania čipky objavujeme pod vedením tety Ruženky a Janky z OZ Podobenka z Vajnôr každý štvrtok poobede.

Tešíme sa na ďalší školský rok a dúfame, že rozšírime rady nášho krúžku pre deti od 4. ročníka v našej školičke ZŠ s MŠ sv. Jána Pavla II.

 

Za OZ Podobenka z Vajnôr

Janka Grebečiová a Ruženka Sutorová