KARNEVAL

V stredu 31.1. 2018 žiaci priniesli domov hodnotenie svojej polročnej práce. V piatok boli polročné prázdniny. No a medzi nimi bol štvrtok, deň ako stvorený na karneval. Pre 1. stupeň začal o 9:00. Udržať žiakov počas prvej hodiny aspoň čiastočne pri učive sa rovnalo zázraku. Konečne odbila vytúžená hodina.

Vďaka našim deviatakom sa telocvičňa odela do slávnostného šatu. Pani učiteľka Emilka a pán učiteľ Martin sa postarali o správny výber hudby a radostné šantenie sa mohlo začať. Tancovanie, ktorí niektorí poňali viac športovo, a tak veľmi pripomínalo behanie J, skákanie a smiech sa miešali s hudbou. A nie len v tom predviedli žiaci svoju šikovnosť. Bravúrne zvládli rozprávkovú úlohu. Každá trieda dostala 2 rozprávky. Z jednej mali pantomimicky kúsok zahrať a z druhej vytvoriť živý, ale nepohybujúci sa obraz. Ostatní hádali, a akú rozprávku ide. Ani jedna rozprávka neostala neuhádnutá.

V dobrej nálade doznela aj posledná pesnička a žiaci sa so sladkou odmenou rozlúčili s telocvičňou, ktorá o pár chvíľ privítala žiakov 2. stupňa.

Veľkáči druhostupniari tiež neostali bez zábavy. Deviataci a deviatačky vyzdobili telocvičňu, pripravili súťaže a pesničky.

Najskôr sa nám všetci predviedli vo svojich maskách, čím nás samozrejme veľmi prekvapili a potešili, pretože niektoré boli skutočne originálne.

Po prehliadke deviataci uviedli pár súťaží. Nechýbal tanček okolo stoličiek, pričom si žiaci po zastavení hudby museli čo najrýchlejšie sadnúť. Kto nestihol, žiaľ vypadol. Ale poviem vám, boli naozaj veľmi šikovní. Nechýbal ani tancujúci pár na novinách a kŕmenie jogurtom. To bolo trošku aj trápenie pre jedákov, pretože tí, ktorí kŕmili, mali zaviazané oči😊 Ale naše skvelé deviatačky mysleli na všetko a pripravili im obrovský igelitový podbradník. No ušlo sa aj vlasom… Nevadí, zábava bola a to je na karnevale hlavné 😊

Po súťažiach si žiaci ešte trošku poskákali a nakoniec boli vyhodnotené tri najlepšie masky. No ale sladkú odmenu nedostali len traja, ale všetci naši milí žiaci. Verím, že nie len telocvičňa bude dlho spomínať na vydarený karneval, ale aj naši žiaci. Už sa teším, čo si vymyslia na budúci rok.

Jana Osvaldíková a Tatiana Ilavská