Deň povolaní

Ako už býva našou tradíciou, aj tento rok k nám zavítali rodičia a dokonca aj bývalí žiaci našej školy. Konal sa už 2. ročník Dňa povolaní.

Žiaci prvého i druhého stupňa sa dozvedeli, aká krásna je práca so zvieratkami. No a niektorým to nebolo vôbec cudzie, pretože do Poľnohospodárskeho družstva vo Vajnoroch chodia niektorí z našich žiakov pomáhať.

Zaujímavá bola pre nich i práca programátora, ktorý nám porozprával viac i o umelej inteligencii, ktorá postupne nahrádza ľudskú prácu i kreativitu.

Veľmi prekvapené boli deti z toho, čo všetko musí vedieť dirigent. Skutočne precízna práca, pretože za týmto jedným človekom sa skrýva celý jeho orchester. A žiaci si to mohli aj vyskúšať! „Zahrali“ si na fľašiach a napodobnili skutočnú búrku.

Dozvedeli sme sa o práci vo farmaceutickom priemysle, ako vznikol penicilín, koľko liekov máme dostupných na predpis.

Kultúrna antropologička priblížila svoju prácu, v ktorej sleduje a všíma si rozdiely v jednotlivých kultúrach.

No a na záver sme sa dozvedeli, čo všetko obnáša práca novinára.

Síce je každá práca úplne iná, no všetci rodičia sa zhodli na tom, aby si žiaci vybrali takú, ktorá ich baví.

Všetkým rodičom by sme sa chceli zo srdca poďakovať, že si našli čas a prišli medzi svoje i naše deti priblížiť im tú svoju prácu. Ďakujeme! 😊