Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Deň matiek

Konečne po dvoch rokoch sa dal Deň matiek osláviť aj v škole. Tento rok sme ho poňali netradične – mamičky (a oteckovia a súrodenci) si neprišli pozrieť program, ale sa prišli spolu zahrať.

Celé popoludnie odštartovali prváci pesničkou pre mamičky. Po príhovore pani riaditeľky sa začalo hrať. Pracovníci iHRYska nám zapožičali rôzne spoločenské hry a sami sa zmenili na chodiace návody. Pomohli vybrať hru a ak bolo treba, vysvetlili jej pravidlá.

Figúrky dinosaurov striedali farebné klobúčiky, tukaniu cestu únik zvieratiek pred mačkou a tiež sa dalo vytvoriť si svoj vlak na výlet. Krásne bolo sledovať rodiny, ktoré spolu hrali niektorú zo spoločenských hier. Ale nebolo zvláštnosťou vidieť pri jednom stole (alebo na žinenkách J) hrať partiu detí jednu hru a mamičky využili chvíľu kľudu a spolu si zahrali druhú hru.

No a aby hru nerušilo škŕkanie v bruškách, pani učiteľky spolu so žiakmi na krúžkoch pripravili pohostenie. Máčané piškóty v čokoláde, chlebíčky alebo slimáky (tie pizzové J) sa z tanierov strácali jedna radosť. A super limonády boli dielom našich deviatačok. Vidno, že nám rastú šikovné dievčence a chlapci, ktorí sa o seba budú vedieť postarať J

Verím, že všetci zúčastnení sa krásne zabavili a tí, ktorí sa tohtoročnej oslavy nemohli zúčastniť, si to o rok nenechajú ujsť