Deň komplimentov

Dnes 24.01.2017 máme celkom milý a zaujímavý deň  –  deň komplimentov.

Tento deň vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy dvoch Američaniek. V tento deň by mal každý vyjadriť kompliment aspoň piatim ľuďom.

Viete, čo všetko sa môže stať, ak taký kompliment niekomu poviete? Veríme, že každého to určite veľmi poteší a zároveň zahreje pri srdiečku. Veď buďme k sebe úprimní. Koľkí z nás sme zažili, aby sme nejaký kompliment niekedy dostali?

Mnohí z nás si ani neuvedomujú, že nie všetci sme krásni, múdri, šikovní, tvoriví… No každý z nás si zaslúži počuť niekedy aj to, čo ho poteší, povzbudí, prípadne motivuje. Určite sa nájdu aj takí, ktorých to vôbec nezaujíma a budú sa smiať z toho, ako je jeden k druhému milý. Ale to je smutné a treba sa nad tým zamyslieť a úprimne si povedať: „Potešilo by to aj mňa?“ A verte mi, keď aj oni budú obdarovaní milými a úprimnými slovami, začnú rozdávať radosť aj oni.

Zamyslime sa nad tým, akú silu má úsmev aj bez slov. Ako nám môže spríjemniť deň a prekonať ťažké chvíle, trápenia prípadne zlú náladu? Úsmev robí nielen krajší deň, ale aj krajšieho človeka. A o to viac vtedy, ak je úprimný a zo srdiečka. Vráti sa nám častokrát vtedy, keď to čakáme najmenej.

Nezabudnite teda obdarovať svojich spolužiakov, kamarátov, pani učiteľky, pani zástupkyňu, pani riaditeľku, pani vychovávateľky a vychovávateľov, pána školníka, rodičov, starých rodičov a Vašich blízkych milým slovom a objatím, a to nielen dnes.

V mene celého školského parlamentu Vám všetkým prajeme krásny a usmievavý deň☺☺☺