Abeland 2017

21.6. 2017 sa obe štvrté triedy vybrali na spoločný školský výlet do Abelandu v Lozorne. To však netušili, že výlet sa zmení na oslobodzovaciu výpravu a oni sa stanú súčasťou družiny rytiera, ktorému počas jeho neprítomnosti samozvaný rytier zabral jeho dedinu. Po oslobodení si žiaci mali možnosť vyskúšať, ako sa v minulosti žilo a bojovalo. Strieľali z luku i z praku na cieľ, šermovali, piekli svoje chlieb (bol skvelý a rýchlo skončil v bruškách J), pozreli sa na bylinkovú záhradku a nazbierali v nej bylinky na čaj. Zoznámili sa s prasiatkami (boli huňaté skoro ako ovečky), húskami, kačičkami. Kravičky sa pred nami (alebo muchami) schovali do maštale. Pstruhy sa na chvíľu ukázali a to, že tam žije jeden veľmi veľký sumec zistili len podľa tabuľky. Vyskúšali si tiež prácu s hlinou a povozili sa na rytierskom koni.

No a to nie je všetko. Samozvaný uzurpátor dediny sa nedovolene ozbrojil a uniesol niektoré pani učiteľky. Našťastie ich deti pomocou papierových gúľ oslobodili. No a potom už nasledovala pravá rytierska hostina, kde polepšený záškodník spolu s ďalšími úžasnými ľuďmi z Abelandu obsluhovali našich žiakov pri obede.

Ak nám neveríte, navštívte Abeland sami a presvedčte sa, že skutočnosť je krajšia ako tento text a fotky J