Samozber jahôd

„Ideme do lesa,

jahôdky traste sa,

je vás tu celý les,

chceme vás všetky zjesť.“

Mňam 🙂 Červené, sladké, voňavé a ešte aj zdravé.

Les sme tentokrát vymenili za jahodové plantáže v Dunajskej Lužnej. Aj keď…Aj v lese by bolo veľmi príjemne. No to by sme sa poriadne zapotili, kým by sme nejaké tie lesné našli.

V Dunajskej Lužnej nás už čakal milý pán, odborník na slovo vzatý, ktorý mal pre nás pripravenú zaujímavú prednášku o raste, pestovaní, ošetrovaní a zbere jahôd.

Žiaľ, jahôdky sme si sami nazbierať nemohli, pretože mnohé z nich ešte neboli dozreté. No nám to neprekážalo. Natrhali sme si hrášok, ktorý bol tiež veľmi chutný a jahôdky sme dostali tiež.

Cieľ pred odchodom bol jasný. Minúť vreckové v jahodovom obchodíku a priniesť aj domov zdravé maškrtky 🙂

No a s dobrou náladou a plnou dávkou vitamínov sme nastúpili do autobusu a pán šofér nás odviezol späť do školy.

Sme vďační, že samozberu sa mohli zúčastniť naši najmladší prváci, druháci, tretiaci, štvrtáci i piataci. A veríme, že jahôdky si budeme môcť nazbierať aj budúci rok, už teraz sa veľmi tešíme!