Svet kúzelného čítania

Zadanie bolo jasné. „Vyber si knihu, ktorá Ťa zaujala, napíš osnovu, porozprávaj krátky obsah svojim spolužiakom a prečítaj zaujímavú ukážku z knihy. Šiestaci sa do plnenia úlohy pustili „plnou parou vpred“ a náš „Týždeň s knihou“ sa mohol začať. Pošepkám vám všetkým, že ja som  sa naň veľmi tešila. A pôjdem  aj ja s pravdou von😊 Trošku som sa obávala, ako to zvládnu, pretože jednoduché to nebolo.

Keď som vošla do triedy, oči som mala naozaj všade . Trieda zmenená na „miniknižnicu“, v laviciach dôsledne pripravení žiaci, kniha plná záložiek s obľúbenými ukážkami… „No to bude paráda,“ povedala som si 😊

So zvedavosťou sme čakali, kto bude Niešo, pobavil nás Jurov zázračný liek, spolu s Klárou a Tity sme riešili problémy, úsmev na tvári nám vyčarili Najhoršie deti na svete a Santasaurus nám ponúkol krásnu myšlienku, že aj nemožné sa môže stať možným, ak po tom túžime z hĺbky svojho srdca . Krásne posolstvo je ukryté aj v knižkách Prišiel k nám Beny, Dusty, Soľ nad zlato, Jakubko. Záhady sme riešili s hrdinami z knižiek Maxi Einsteinová, Traja pátrači, Denník odvážneho bojka, 20 000 míľ pod morom, Hobit a úsmev na tvári vyčarili každému nezbedníkovi a do sveta fantázie nás zaviedli hrdinovia z príbehov Naša mama je bosorka, Grázlik Gabo, Keby som bola bosorka , Jakub a obrovská broskyňa.

Všetci žiaci to zvládli na výbornú a verím, že si k čítaniu vytvoria pozitívny vzťah  a knižky sa stanú súčasťou ich voľného času. A ja sa veľmi teším, že takýto čitateľský „minimaratón“ si vyskúšali aj naši najmladší žiaci 2. stupňa, piataci 😊