Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

O živote v Afrike alebo Každý z nás je iný

3.5. 2017 sme mali výnimočný deň. Tento týždeň sme si priblížili tému: Každý z nás je iný. Pani učiteľka Mgr. Renáta Jurčiová nám prišla porozprávať o misiách v Afrike. Dlho bola v Južnom Sudáne vojna, ktorá sa už síce skončila, ale krajina zostala poznačená vojnou. Ukázala deťom, kde sa krajina nachádza, aké zvieratá tam žijú, aké majú krásne kvety a mnohé ďalšie zaujímavé veci. Pani učiteľka porozprávala deťom, v akých podmienkach deti bývajú a z čoho majú postavené domy. Hovorila, že si mnohokrát  nemajú poriadne čo obliecť, ale  najhoršie je, že nemajú čo jesť. Deti boli vďačné, že sa mohli učiť hrať na hudobných nástrojoch, ktoré dostali darom z Kórey. Ukázala im na fotografiách, ako vyzerajú ich školy. Deti v školách musia nosiť uniformy, o ktoré sa musia samy starať, aby boli vždy čisté. Aj keď sú deti inej pleti, majú rovnako dobré srdce ako my. Ďakujeme pani učiteľke za priblíženie života na misiách v Afrike.