Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Účelové cvičenie

Aj tento rok si žiaci druhého stupňa mohli zvoliť svoj vlastný smer. Štyri trasy – štyri možnosti.

            Deň pred absolvovaním vybraných trás si žiaci zopakovali pravidlá poskytovania prvej pomoci. Týmto by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať pani Zemanovej, ktorá prišla k našim žiakom a ochotne im vysvetlila tie najdôležitejšie zásady.

Kamzík – Železná studienka ponúkli menej náročnú turistiku. Spev vtáčikov nám spríjemnil prechádzku lesom cez Kamzík až po Železnú studienku. Keďže táto lokalita ponúka množstvo športových aktivít, žiaci si zahrali futbal a na fitnes zostave si mohli „otestovať svoju kondičku.“

Milovníci kvetín sa vybrali do Botanickej záhrady. Pozorovali jedinečné rastliny, ktoré len tak neuvidia. Následne sa kroky detí vybrali objavovať krásu historického centra nášho mesta.

            „Opekačka“ prilákala skupinku gurmánov na Kačín. Lesnou cestou ich ponaháňali komáre, ale v lese si užívali príjemný čas s loptou, na hojdačkách a preliezkach. Opiekli si špekáčiky, zeleninu a samozrejme nesmel chýbať marshmallows.

            Posledná skupinka sa vybrala do obľúbených Malých Karpát. Putovali dolinou na Mahrovu búdu. Po malom občerstvení pokračovali na Biely kríž, kde sa žiaci naučili pracovať s mapou a kompasom. Deti šikovne určovali polohy rôznych bodov a vyznačovali trasu, ktorá bola pred nimi. Spiatočná cesta smerovala k Pustému kostolíku. Unavení, obohatení o krásne zážitky sa vrátili späť do Vajnôr.

            Žiakov chválime za vzorné správanie a tešíme sa na nové zážitky…O rok ! 😊