Zadaj kľúčové slovo

Aktuality

Medzinárodný deň detí

Tento rok na našej škole program na MDD pripravovali deviataci. Tak som ich poprosila, aby dali svoje skúsenosti na papier. Tu je výber z nich ☺

Mia Zemanová

Tento rok sme program na deň detí pripravovali my – deviataci. Celá trieda sa zapojila do vymýšľania aktivít. Bolo ťažké vymyslieť ich tak, aby ich zvládli 7 roční aj 14 roční. Nakoniec sme vybrali 6 aktivít – 4 športové a 2 vedomostné. Deti sa zabávali, športovali, cvičili si pamäť a získavali body. Víťazi dostali odmenu, no ani ostatní nemuseli byť smutní, pretože pre každého bola pripravená sladká odmena. Takto vznikol jeden krásny deň plný detských radostí.

 

Kristína Stránska

Príprava na MDD bola veľmi príjemná. Veľa sme sa nasmiali, no je tiež pravda, že sme to skoro nestihli.

Musím sa priznať, že keď na „moje“ stanovište prišli prví prváci, mala som trochu zmätok a stres, či to zvládnem. Nakoniec všetko dobre dopadlo. Deti boli zlaté, aj keď sa viac tešili na to, čo dostanú než na to, čo majú robiť. Ale také sú deti a takí sme boli aj my ☺

Bolo super vcítiť sa do roly učiteľa a byť za niečo zodpovedný. Dosť ma to bavilo, ale najviac sa mi páčilo vidieť detskú radosť, súťaživosť a hanblivosť („Ja nejdem.“ „Nemôže ísť niekto iný?“ „A ja neviem, čo to bude.“

Bol to super deň.

 

Jakub Stodolica

Pre deti to bola zábava, no my, deviataci, sme sa občas poriadne zapotili. Pripraviť aktivity pre celú školu dalo dosť zabrať, ale hlavne… vysvetľovať deťom, čo majú robiť. Niekedy som pokyny vysvetľoval aj 3 – krát. (aspoň ste si vyskúšali, čo zažívajú učitelia takmer denne – poznámka učiteľa ☺

 

Veronika Macková (výber z jej popisu ☺)

  • Všetko sa to začalo jedného dňa, keď prišla naša najdokonalejšia triedna učiteľka a nepraimo, nenútene nám naznačila, že budem robiť MDD. My smeto, samozrejme, s veľkým úsmevom prijali a ešte v tú hodinu (všetko lepšie ako dejepis J) sme sa pustili do príprav. Neviete si predstaviť, koľko plánov sa nám vyrojilo v hlave. Áno, samozrejme, tri štvrtiny nám učiteľky zatrhli. Ozaj neviem prečo ☺
  • Moje stanovište bolo „škola a učivá“. Jój, ani si neviete predstaviť, ako som si toto stanovište vychutnávala. Konečne som po deviatich rokoch učenia sa a státia v strese pred tabuľou, mohla preniesť do roly učiteľa a s hlbokým nádychom, plná nadšenia a spokojnosti vydýchnuť a začať skúšať. JA J
  • Podľa môjho názoru, najväčšia zábava boli vodné balóniky, ktoré hádzali po každom okoloidúcom človeku (pôvodný zámer bol hádzať do terča, čo prvý stupeň dodržal – poznámka učiteľky ☺). A verte mi, či to bol učiteľ, dieťa, riaditeľka či školník, bolo im to jedno ☺ Hlava – nehlava, terč – neterč BUM PRÁSK a voda bola všade ☺
  • Verím, že toto všetko a ešte oveľa viac ste sa dozvedeli doma od svojich detí.